شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

برگزاری اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهمئی در سال 97

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آّب شهرستان بهمئی به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور بخشداران، نماینده مجری طرح آبرسانی از سد کوثر به لیکک و دیگر اعضای آن، با دستور کار تدوین راهکارهای رفع تنش آبی شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری، برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه استان کهکیلویه و بویراحمد، در این جلسه، محسن افروزی رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی و دبیر جلسه، گزارشی از وضعیت بارندگی ها ارائه و از کاهش حدود 60 درصدی میزان بارش نسبت به میانگین سالیانه و افت سطح ایستابی چاهای آب شهرستان در اثر خشکسالی و افزایش حجم برداشت، خبر داد.

 وی، بر اهمیت ویژه اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب زیرزمینی برای تعادل رساندن منابع و مصارف آب شهرستان بالاخص پر و مسلوب المنفعه شدن چاه های غیر مجاز و نصب کنتور هوشمند آب اشاره و بر اجرایی شدن مصویات شورا تاکید کرد.

 در ادامه، مهندس زارع نماینده مجری طرح آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی، به مهمترین فعالیت های انجام شده طرح آبرسانی از جمله اتمام مخازن ذخیره 15 هزار مترمکعبی شهر لیکک، 1000 متر مکعبی شهرک ولیعصر (عج) و 1000 متر مکعبی شهرک مطهری، 22 کیلومتر خاکبرداری و باز کردن مسیر و 14 کیلومتر لوله گذاری و تملک اراضی مسیر اشاره کرده و گفت: شرکت آب منطقه ای استان از همه توان اجرایی خود برای تکمیل و توسعه این طرح استفاده خواهد کرد.

همچنین، حکمت الله سنایی، فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهمئی، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از زحمات اعضاء شورا در سال 96 و تشکر ویژه از مسولان شرکت آب منطقه ای، تسریع در روند عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرستان به عنوان یک نیاز اولویت دار با توجه به تنش آبی شدید را ضروری دانست.

وی، با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای و آب فاضلاب شهری، باید جهت کاهش اثرات تنش در کوتاه مدت، هر چه سریعتر روند تحویل مخزن 15 هزار مترمکعبی شهر لیکک را طی کنند، بر ضرورت برخورد با متخلفان منابع آب، بویژه کسانی که کشت پر مصرف آب از جمله هندوانه داشتند را با هماهنگی دستگاه قضایی، تاکید کرد.

 

منبع خبر: