شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

دیدار رییس اداره منابع آب شهرستان بهمئی با بخشدار مرکزی

در راستای هم اندیشی، نظارت و رسیدگی به مشکلات حوزه آبی در سطح بخش مرکزی و دهستان ممبی از توابع شهرستان بهمئی، جلسه ای با حضور رئیس اداره منابع آب و بخشدار مرکزی این شهرستان، برگزار شد .  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهکیلویه و بویراحمد، در این جلسه، محسن افروزی، رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی، ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت های صورت گرفته از سوی بخشداری مرکزی و نیروهای انتظامی شهرستان در جهت نیل به اهداف طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، اقدامات صورت گرفته در این زمینه را تشریح و بر لزوم مدیریت یکپارچه و علمی منابع آب شهرستان برای توسعه پایدار تاکید کرد.

در ادامه، علی کرم صدیقی، بخشدار مرکزی شهرستان بهمئی، اجرای قوانین و مقررات بخش آب و مصوبات جلسه شورای عالی آب کشور را برای همگان یک وظیفه و اولویت دانست و گفت: با توجه به پدیده مخرب خشکسالی در شهرستان، باید با جدیت و همت همه جانبه، طرح های حفاظت از منابع آب را کاملا اجرا کرد تا اذهان عمومی بیشتر از قبل، متوجه حساسیت موضوع شوند.

وی با اظهار آمادگی بخشداری مرکزی برای برگزاری جلسات توجیهی با دهیاران و شوراهای اسلامی منطقه در خصوص حفاظت کمی و کیفی، خواستار همکاری اداره منابع آب شهرستان مبنی بر صدور مجوز جهت رفع مشکل چاه آب شرب و خدمات روستاهای بخش مرکزی شد و گفت: نگاه جامع و متقابل دستگاههای اجرایی نسبت به هم، می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد و بخشداری مرکزی نیز در این خصوص احساس تکلیف می کند و آمادگی همه گونه همکاری برای پیشبرد اهداف بخش آب را دارد.

لازم به ذکر است در این جلسه که مسولان امور عشایر نیز حضور داشتند، مشکلات تامین آب شرب و خدمات روستای نرمون و مناطق عشایری حوزه رودتلخ نیز مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

منبع خبر: