شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

برگزاری جشن مبعث در شرکت آب منطقه ای کهگیلیویه و بویراحمد

به مناسبت فرا رسیدن بیست و هفت رجب، سالروز مبعث پیام‌آور صلح و عدالت، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله)، مراسم جشنی در نمازخانه شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم  که با حضور معاونین، مدیران و کارشناسان شرکت برگزار شد، ابتدا مهندس ضرغامی، قائم مقام شرکت آب منطقه ای ضمن تبریک فرا رسیدن عید مبعث، حاضران را به سرمشق و الگو قراردادن پیامبر اکرم (ص) در زندگی و اجتماع تشویق و ترغیب کرد و گفت: یکی از راهکارهای پیامبر (ص) در سرزمین حجاز خلق و خوی نیکو بود که بدین وسیله افراد به دور ایشان جمع می شدند.

مهندس ضرغامی در ادامه افزود: دراستان کهگیلویه و بویراحمد که کشاورزی و دامداری از اصلیترین منابع درآمد مردم می‌باشد و این بخش‌ها هم وابستگی مستقیم و شدیدی به آب دارند، هرگونه کاهش بارش و منابع آبی تاثیر شدیدی بر زندگی مردم خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به تدریجی بودن بروز اثرات کاهش بارندگی و کمبود آب، باید توجه داشت که کاهش بارندگی در سالهای گذشته و این سال زراعی، به مرور زمان و طی ماه‌ها و حتی سالهای آینده اثرات مخرب خود را نشان خواهد داد، ضمن اینکه کاهش آبهای سطحی نظیر رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و سد‌ها باعث می‌شود که استفاده از آبهای زیرزمینی افزایش یابد.

قائم مقام شرکت آب منطقه ای افزود:  با توجه به محدود بودن منابع آب زیر زمینی و مهم‌تر از همه غیر قابل احیا بودن آن، تهدیدی بزرگ برای نسل فعلی و آینده می‌باشد و این به این معنی است که حتی اگر همین امروز تمام شیوه‌های مدیریت منابع آب ما استاندارد شده و همه‌ی رفتار ما در زمینه مصرف آب به مدار خردورزی و عقلانیت برگردد، نیز از خطرات و اثرات زیانبار خشکی و کاهش بارش و همچنین رفتار نادرستمان با مایع گرانبهای آب، در امان نخواهیم بود.

ایشان در پایان سخنان خود از همکاران صنعت آب خواست، تا تمام توان خود را در سال جدید جهت مدیریت هرچه بهتر رفع مشکل کم آبی قرار دهند تا به سلامت از این تابستان عبور کنیم.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام موسوی نژاد، امام جماعت شرکت با تبریک این روز فرخنده به میهمانان، درباره سیره و شخصیت حضرت پیامبر اکرم (ص) به عنوان الگوی حسنه به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان اینکه، پیغمبر با اخلاق زیبا و حسن خلقش مردم را به آیین اسلام فرا خواند، اظهار داشت: یکی از اوصافی که از جمله ممتازترین اوصاف پیامبراسلام در بین آیات قرآن است، خلق عظیم است که "خداوند در سوره مبارکه قلم می‌فرمایند توای پیامبر دارای اخلاق بزرگی هستی"

حجت‌الاسلام موسوی نژاد، این روز را روز تولد انسانیت، کرامت،اخلاق و مرگ قساوت‌ها و شرارت‌ها دانست و درباره کرامات و فضائل اخلاقی رسول گرامی اسلام با استناد به برخی از آیات قرآن کریم، احادیث شریف، جایگاه مبعث در جهان اسلام را تشریح کرد.

 

امام جماعت شرکت آب منطقه ای با توصیف شخصیت پیامبر اکرم (ص) گفت: وجود مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) در تمام برخوردهایش با مردم از روی مهربانی و حسن خلق است، چرا، چون این رحمت را خدا در قلبشان گذاشته است. رحمت الهی خیلی بالاتر از رحمت انسان است. پیامبر(ص) هیچ وقت با مردم به تندی برخورد نمی کرد.

حجت‌الاسلام موسوی نژاد با بیان اینکه قرآن کریم معجزه جاویدان وماندگار پیامبر مکرم اسلام(ص) است، اظهار کرد: پیامبر اسلام  با آیات نورانی قرآن کریم ازجانب خداوند برای نجات بشریت ظهور کرد و جامعه بشری را که در ظلم و ستم به‌سر می‌برد به اوج عزت و پایداری رساند.

 

وی گفت: تلخی و مشقت در زندگی همه انسان‌ها به‌ ویژه اولیاء و افراد بزرگ نیز وجود دارد. اما آنچه که در این میان از اهمیت بسزایی برخوردار است این است که انسان مقابل مشکلات و سختی‌ها پایدار و استوار باشد و البته هنرمند کسی است که با صبر و تحمل این تلخی‌ها و مشقات را به شیرینی تبدیل کند.

در ادامه یکی از ذاکرین اهل بیت به مدیحه سرایی پرداخته و سپس از همکاران با شیرینی و شربت پزیرایی گردید.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد