شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

نشست مشترک اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه،چرام و لنده با جهاد کشاورزی شهرستان چرام

در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، نشست مشترک اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده با جهاد کشاورزی شهرستان چرام در محل اداره منابع آب شهرستان کهگیلویه، برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطه ای کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست، مهندس دمساز ریئس اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده با ارایه گزارشی از وضعیت منابع آبی در سطح شهرستان چرام، گفت: با توجه به اینکه عمده آب مصرفی در حوزه این شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می شود، ضروریست اداره جهاد کشاورزی، استفاده از روشهای نوین آبیاری را برای بهره برداران دارای پروانه آب، اجرایی نماید.

وی، با بیان اینکه ارتباط اداره متبوعش با سایر دستگاهها، ارتباطی دو سویه است و در سایه این همکاری ها می توان جهت جلوگیری از تخلفات منابع آبی اقدام کرد، گفت: ضروری است تا الگوی کشت مناسب، قبل از هر فصل زراعی از طرف جهاد کشاورزی، جهت عدم کشت محصولات با مصرف آبی بالا مثل هندوانه، ذرت و برنج  ارایه شود.

سپس، مهندس صفرپور، معاون جهاد کشاورزی شهرستان چرام با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، گفت: به لحاظ اینکه بیشتر فعالیت و درامد مردم در منطقه، عمدتا بر پایه کشاورزی استوار است اما شرایط فعلی و مقابله با بحران کم آبی ایجاب می کند که اداره منابع آب و جهاد کشاورزی با همدلی و همکاری متقابل، کاستیهای گذشته را جبران و در راستای کاهش مصرف آب و اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی  جهت حفظ این منابع ارزشمند، نهایت همکاری لازم را با هم داشته باشند.

در پایان جلسه، موضوع تعیین و تکلیف اراضی پمپاژ عمومی شمش آباد، مطرح و قرار شد اداره جهاد کشاورزی، ضمن مشخص نمودن وضعیت اراضی، جهت تمدید پروانه اراضی مذکور، اقدام نماید.

منبع خبر: