شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد از سد تنگ سرخ

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تعدادی از مسئولان استانی، از پروژه سد تنگ سرخ یاسوج بازدید و با عوامل اجرایی آن جلسه ای برگزار کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه وبویراحمد، در این بازدید که حاج زارعی نماینده مردم شریف شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، آقای کناری، فرماندار شهرستان بویراحمد، مهندس داودی مهرمدیرعامل آب منطقه ای استان نیز حضور داشتند، علی محمد احمدی، استاندارکهگیلویه وبویراحمد، با اشاره به اینکه در اجرای پروژه ها باید تمام جوانب و ابعاد آن را در نظر داشت، گفت: برگزاری نشست شورای تأمین با هدف بررسی وضعیت احقاق حق کشاورزان و دولت در اجرای پروژه احداث سد تنگ سرخ بیانگر این بوده که پیگیری حقوق کشاورزان برای مدیران استانی دارای اهمیت بوده و اجازه نمی‌دهیم ریالی از حقوق کشاورزان و حتی دولت تضییع شود.

احمدی با اشاره به نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی در روند هر گونه پرداخت توسط دستگاه‌های دولتی ابراز کرد: بدون قطعی شدن اثبات مالکیت، امکان هیچ گونه پرداختی وجود ندارد و کشاورزان در این زمینه باید صبر و حوصله داشته باشند و ما نیز قول می‌دهیم پیگیر برطرف شدن مشکلات آنان باشیم.

در ادامه، مهندس داودی مهر، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد، فعالیت شش ماهه قرارگاه خاتم الانبیاء در احداث سد تنگ سرخ را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این پروژه هم اکنون ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی، اظهار داشت: این پروژه از سال 90 تا نیمه دوم سال گذشته تنها 6درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در شش ماهه گذشته با حضور موسسه فجر قرارگاه خاتم الانبیاء پیشرفت فیزیکی پروژه به 12 درصد رسید و این باعث امیدواری مضاعف و به نتیجه رسیدن برای بهره برداری هر چه زودتر آن می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد، سد تنگ سرخ را یکی از بزرگترین پروژه های در دست اجرا در استان دانست و افزود: خوشبختانه استاندار محترم، در مدت کوتاهی که در استان بوده نشان داده کار و فعالیت برای توسعه از هر موضوعی برایش مهمتر است و در این زمینه شناخت خوبی از تک تک پروژه‌های عمرانی در دست اجرا دارد.

داودی مهر، با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم در کمترین زمان ممکن وضعیت تملک اراضی و باغات تنگ سرخ تعیین تکلیف و مطالبات کشاورزان پرداخت شود، ادامه داد: با احداث سد تنگ سرخ آب شرب، صنعت و کشاورزی بخش زیادی از شهرستان بویراحمد تامین می‌شود.

همچنین، حاج زارعی، نماینده مردم شریف شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از افزایش بودجه برای تسریع در روند عملیات اجرایی سد تنگ سرخ در سال جاری خبر داد.

وی،گفت: از هیچ تلاشی برای اختصاص اعتبار با هدف تسریع در روند عملیات اجرایی سد تنگ سرخ از محل‌های مختلف دریغ نمی‌کنیم و امیدواریم به زودی شاهد بهره مندی مردم عزیزمان از این سد باشیم.

منبع خبر: