شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهمئی

پنجمین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان بهمئی در سال جاری به ریاست معاون فرماندار این شهرستان و سایر اعضا تشکیل شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه استان کهکیلویه و بویراحمد، در این جلسه ابتدا محسن افروزی رئیس اداره منابع آب شهرستان و دبیر جلسه، ضمن تشریح عملکرد اجرایی مصوبات جلسات قبل، به نامگذاری روز ۲۲ مارس میلادی برابر با دوم فروردین‌ماه هر سال از سوی سازمان ملل به نام "روز جهانی آب" با هدف ترویج و آگاه سازی مردم در مورد اهمیت آب و نقش این مایه حیات در پدیده های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، اشاره کردند. در ادامه، علی کرم صدیقی، بخشدار مرکزی و جانشین فرماندار شهرستان نیز، ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز و تشکر قدردانی از زحمات اعضاء شورا در سال 96، به  شعار روز جهانی آب در سال ۲۰۱۸ یعنی « راهکارهای طبیعت‌ محور برای آب » اشاره و ابراز امیدواری کرد، با درک مسئولانه، بهره‌برداری و استفاده بهینه از آب و طبیعت در پاسداشت این نعمت خداوندی کوشا و مصمم باشیم. ایشان مشکلات عدیده تاثیرات خشکسالی های اخیر را در شهرستان قابل لمس دانست و بر اهمیت پیگیری طرح آبرسانی از سد کوثر به لیکک، سد ایلی آباد، طرح های آبخیز داری و آبخوانداری در حال اجرا، برای تعادل در منابع و مصارف آب شهرستان تاکید نمود. آقای صدیقی با اشاره به مصوبات جلسات قبل، ضرورت بررسی وضعیت نقشه جامع آب در شهرستان در سطح هر حوضه آبریز را یک ضرورت انکار ناپذیر دانست و از اداره منابع آب شهرستان خواست، تا در جلسات آینده، برای برآیند بهتر مصوبات شورا، به طور ویژه به بررسی منابع و مصارف یک دشت شهرستان در هر جلسه پرداخته شود تا راهکارهای اجرایی رفع مشکلات آن دشت مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه، مدیران ادارات جهاد کشاورزی، آبفار، منابع طبیعی و آبخیزداری و شرکت توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب شهری شهرستان نظرات و عملکرد خود را تشریح نمودند.

شایان ذکر است که پیگیری طرح ایستگاه باران سنجی ثابت در ممبی، ارائه گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از میزان اراضی تحت اجرای آبیاری تحت فشار شهرستان در جلسه آتی و همچنین ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص قطع برق چاه های غیر مجاز شهرستان در جلسه بعد، از جمله مصوبات این جلسه بود.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد