شنبه, 31 شهریور 1397

 

 

برگزاری جلسه رسیدگی به مشکلات شبکه های آبرسانی شهرستان بهمئی

در راستای بررسی علل تلفات و انواع نشت و هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی و روش های کنترل و کاهش آن در شهرستان بهمئی، جلسه ای با حضور مدیر جهاد کشاورزی و روسای ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری و اداره منابع آب شهرستان بهمئی و به ریاست بخشدار مرکزی این شهرستان، برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهکیلویه و بویراحمد، در این جلسه، محسن افروزی، رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی، با اشاره به اینکه بخش کشاورزی بزرگترین و مهم‌ترین مصرف‌کننده آب در شهرستان است، گفت: به استناد گزارش های مرتبط، میزان هدر رفت آب در شبکه های آبیاری شهرستان بیش از 30 لیتر در ثانیه می باشد و با جلوگیری از این هدر رفت، می توان بیش از 50 هکتار از باغات شهرستان را توسعه داد و یا مشکلات کم آبی باغات احداث شده که برخی از کشاورزان اعلان می کنند، کم کرد. 

در ادامه، مهندس بدرقه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی، اقدامات جهاد کشاورزی را در بحث اجرای سیستم های آبیاری نوین تشریح و ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات لازم، گام مهمی در اصلاح شبکه های انتقال و توزیع  آبیاری شهرستان برداشته شود.

سپس، دکتر صدیقی، بخشدار مرکزی بهمئی، با اشاره به گزارش های بارندگی در شهرستان و پیش بینی های صورت گرفته، همه ادارات را موظف به پیگری موارد تخلف در بهره برداری و شناسایی عوامل هدر رفت آب و ارائه راه کارهای کاهش آن کرد.

وی، همچنین، تشکیل جلسه کمیته هدر رفت آب شهرستان به صورت ماهانه با حضور بخشداران، مدیریت جهاد کشاورزی، ادارات آبفای روستایی و شهری و اداره منابع آب را ضروری دانست و خواستار تشکیل کارگروه گشت مشترک جهت بررسی نقاط هدر رفت آب در شبکه های آبیاری و شرب تشکیل و نتایج همراه با مستندات در جلسه بعدی شد.

لازم به ذکر است در این جلسه اصلاح شبکه های انتقال و توزیع آب شهرک دامپروری شهرستان بهمئی مورد بررسی ویژه قرار گرفت و مصوباتی در این راستا به تائید اعضا رسید.

 

منبع خبر: